کمپانی اینتل تایید کرده است که تا پایان سال ۲۰۱۷ به صورت محدود تراشه‌های ۱۰ نانومتری را به بازار عرضه می‌کند.کمپانی Intel پیش از این، تراشه‌های ۱۰ نانومتری را برای عرضه در سال ۲۰۱۶ در نظر گرفته بود اما شکست‌های متعدد آنها در روند ساخت و توسعه این تکنولوژی مانع از آن شد که اینتل بتوانند وعده‌ خود را عملی کند. بنابراین آنها ۴ نسل گذشته پردازنده‌ها را با استفاده از تکنولوژی ۱۴ نانومتری به بازار عرضه کردند. حال طبق جدیدترین اخبار منتشر شده آنها اعلام کرده‌اند که اولین موج از تراشه‌های ۱۰ نانومتری را تا پایان سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه می‌کند.


برایان کرانیچ، مدیر عامل کمپانی اینتل در مورد تراشه‌های ۱۰ نانومتری چنین اظهار نظر کرده است:

ما آماده‌ایم تا پایان سال ۲۰۱۷ به صورت محدود تراشه‌های ۱۰ نانومتری را به بازار عرضه کنیم. اما از اوایل ۲۰۱۸ اقدام به تولید انبوه تراشه‌های ۱۰ نانومتری خواهیم کرد و کاربران می‌توانند از اواسط سال ۲۰۱۸ به محصولات ساخته شده با این تکنولوژی دسترسی پیدا کنند.

در واقع کاربران برای خرید کامپیوتر‌ ها و پردازنده‌هایی که از تکنولوژی ۱۰ نانومتری اینتل استفاده کرده‌اند باید تا اواسط سال ۲۰۱۸ میلادی منتظر بمانند. در حال حاضر کمپانی اینتل پردازنده‌هایی با اسم رمز «Cannon Lake» را برای اواسط سال ۲۰۱۸ میلادی در نظر گرفته‌است که در تولید آن قرار است از تکنولوژی تراشه‌های ۱۰ نانومتری استفاده شود.

منبع : HARDOCP


محمد فرهودی کیا

دانشجوی نرم افزار دانشگاه صنعتی ارومیه هستم ... در حوزه ی سخت افزار و مهندسی معکوس فعالیت می کنم. ایمیل : [email protected]

0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *