به گزارش DSOGaming، شرکت NVIDIA بطور رسمی از کارت‌ گرافیک GTX 1070Ti با قیمت ۴۴۹ دلار رونمایی کرد. همچنین اولین بنچمارک‌های گیمینگ این کارت گرافیک نیز منتشر شده است. طبق این بنچمارک‌ها، ۱۰۷۰Ti در بازی‌های ذکر شده نسبت به GTX 970 دوبرابر سریع‌تر عمل می‌کند.

سه عنوانی که از‌ آن‌ها برای بنچمارک استفاده شد، The Witcher 3، Deux Ex Mankind Divided و Tomb Raider بودند. دو عنوان Deux Ex و Tomb Raider از معماری DirectX 12 استفاده می‌کنند.

GTX 1070Ti از معماری پاسکال استفاده می‌کند و شامل ۲۴۳۲ هسته‌ی CUDA می‌شود. این کارت گرافیک ۸ گیگ حافظه GDDR5 داشته و کلاک آن در حالت عادی ۱۶۰۷ Mhz بوده که تا ۱٫۴ برابر قابلیت افزایش دارد.
به سادگی می‌توان گفت تنها تفاوت ۱۰۷۰ با ۱۰۷۰Ti در تعداد هسته‌ها می‌باشد. یعنی GTX 1070Ti شامل ۲۴۳۲ هسته بوده در حالی که ۱۰۷۰ عادی از ۱۹۲۰ هسته بهره می‌برد.
حداکثر دمای قابل تحمل این کارت گرافیک ۹۴ درجه سلسیوس بوده و پاور پیشنهادی برای استفاده از آن ۵۰۰ وات می‌باشد. شایان ذکر است که برای اتصال آن به پاور نیاز به یک متصل‌کننده‌ی ۸-پین دارید.
NVIDIA GeForce GTX1070Ti در تاریخ ۱۱ آبان در بازار‌های جهانی عرضه خواهد شد.

منبع : DSOGaming


محمد فرهودی کیا

دانشجوی نرم افزار دانشگاه صنعتی ارومیه هستم ... در حوزه ی سخت افزار و مهندسی معکوس فعالیت می کنم. ایمیل : [email protected]

0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *